Ziyaretçi Sayısı

Bugün:
 
TSE Hizmet BelgesiArıtma Tesisi Sipariş Formu

 
 
 
 
 
 
 
Ozonlama

Ozon kuvvetli bir oksidan olup yüksek bir oksidasyon gücüne sahiptir. Ozonun bakteri öldürücü etkileri klora benzemekle birlikte klordan iki kat daha etkili bir gazdır.

Ozon havaya elektrik akımı verilerek yerinde üretilmektedir. Böylece havadaki oksijen oldukça kararsız olan ozonu oluşturmaktadır. İçme suyunda tat, renk ve kokunun iyileştirilmesinde, bakteri ve virüslerin giderilmesinde, organik madde, mikro kirleticiler, demir ve manganın oksidasyonunda kullanılmaktadır.

Geçen 15 yıl içinde ozonlamanın koagülasyon, flokülasyon ve katı sıvı ayrımındaki etkileri üzerinde çalışma ve bunlara bağlı uygulamalar, önemli ölçüde artmıştır.

Başta web tasarım Almanya ve Fransa olmak üzere Avrupa’da bazı ülkelerde, ozon ile ilgili çalışmalar oldukça büyük boyutlara ulaşmıştır. Avrupa’ya nazaran Amerika’da, yakın tarihlerde içme sularının dezenfeksiyonu, dezenfeksiyon artıkları ve dezenfektan yan ürünleri ile ilgili yasal düzenlemelerindeki değişiklikle birlikte ozon kullanımı artmıştır.  Web Tasarımı Heweso Tarafından Yapılmıştır
Mümessilliklerimiz: MultiClair, ASIO
T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Cevre Muhendisleri Odası İller Bankası İTÜ Çevre Mühendisliği İSKİ Tekirdağ Belediyesi Çorlu Belediyesi